Accessibility Tools

kitos_knygoskitos_knygos       Per 2010 m. vasario 18-21 dienomis vyksiančią Vilniaus knygų mugę „Kitų knygų“ leidykla pristatys 3 naujas knygas – Vytauto Rubavičiaus „Postmodernųjį kapitalizmą“, Eduardo Limonovo „Nevykėlio dienoraštį“, George‘o Orwello memuarus „Katalonijai pagerbti“ – ir suteiks galimybę artimai pabendrauti su neseniai išleistų Ričardo Šileikos „Atvirlaiškių“ autoriumi. R. Šileika – geras žmogus, smėlio, geležėlių ir tuščių dėžučių specialistas – skaitytojų lauks vasario 18 d., ketvirtadienį, 15:00 val., knygyno „Eureka!“ stende Nr.3.03 (ekspozicijų salė nr. 3). Vasario 20 d., šeštadienį, 18:00 val., LITEXPO konferencijų salėje 5.2. bus pristatoma V. Rubavičiaus knyga „Postmodernusis kapitalizmas“. Dalyvaus monografijos autorius, filosofas V. Radžvilas ir „Kitų knygų“ leidėjas G. Baranauskas.

 

Rubavicius_Postmodernusis_kapitalizmasRubavicius_Postmodernusis_kapitalizmas       Vytautas Rubavičius. Postmodernusis kapitalizmas: monografija. K.: Kitos knygos, 2010.

      

       Šios knygos tikslas – aiškintis postmodernybės ir modernybės santykį kapitalizmo sistemos raidos požiūriu. Remiamasi nuomone, kad kapitalo savidauga yra esminė kapitalizmo raidą skatinanti galia, įgaunanti socialinį ir kultūrinį visuomeninės saviorganizacijos pavidalą.

 

       Postmodernybė – nauja kapitalizmo stadija, kuri kyla iš modernybės ir išlaiko kai kuriuos jos bruožus. Išugdoma vartotojų visuomenė, vartojimui tampant „natūralia“ socialinės organizacijos ir tapatumų kūrimo priemone. Kultūra virsta gamybine jėga ir neišsenkančiu kultūrinių „išteklių“ aruodu. Vartojimo visuomenės branda kuria prielaidas gyvybei kolonizuoti ir genetiniams gyvybės „ištekliams“ perdirbti.

 

       Knygų mugėje V. Rubavičiaus knyga „Postmodernusis kapitalizmas“ bus pristatoma vasario 20 d., šeštadienį, 18:00 val., LITEXPO konferencijų salėje 5.2. Dalyvaus autorius, V. Radžvilas, G. Baranauskas (Kitos knygos).

 

Limonov_Nevykelio_dienorastisLimonov_Nevykelio_dienorastis       Eduard Limonov. Nevykėlio dienoraštis. Iš rusų k. vertė Darius Pocevičius. K.: Kitos knygos, 2010.

      

       Ši knyga net praėjus trečdaliui amžiaus dažnai laikoma aukščiausia E. Limonovo kūrybos viršūne. Lakoniška, paprasta ir sklandžia aforizmų forma išreikštos nonkonformistinės autoriaus idėjos iki pat šių dienų tarnauja kaip asmenybės maišto prieš visuomenę vadovėlis.

 

       „Nevykėlio dienoraštis“ – tai protesto iššūkis buržuazinei civilizacijai, kuri nevykėliais paverčia visus, kad ir pačius gabiausius žmones, jei tik jie prie šios civilizacijos nepritampa. Kaip tik tokiu visuomenės atstumtu nevykėliu pasijuto jaunas ir talentingas Maskvos andergraundo poetas Eduardas Limonovas, 1974 m. emigravęs į vakarietiškos civilizacijos citadelę Niujorką. Savo baisią neviltį išrėkęs pirmuoju romanu „Tai aš, Edička“, jis ėmėsi rašyti dienoraštį, kuriame apmąstė savo „nevykėliškumo“ priežastis ir priėjo radikalios išvados, kad šios civilizacijos neįmanoma reformuoti, ją reikia visiškai sugriauti, „kad liktų tik dulkės, taip, kaip senovės miestus nugriaudavo nugalėtojai, o po to plūgais užardavo“.

      

orwell_katalonijai_pagerbtiorwell_katalonijai_pagerbti       George Orwell. Katalonijai pagerbti. Iš anglų kalbos vertė Arvydas Sabonis. K.: Kitos knygos, 2010.

      

       Vienas ryškiausių XX a. politinių rašytojų ir memuarininkų George‘o Orwello savo atsiminimų knygoje „Katalonijai pagerbti“ pasakoja apie Ispanijos pilietinį karą. Šis kūrinys iki šiol kelia kontroversiškus ginčus tarp kairiųjų intelektualų, jis laikomas neprilygstamu dokumentu, liudijančiu vieną svarbiausių politinių XX a. kataklizmų ir taikliai apibūdinančiu žmogaus būseną visa naikinančio karo akivaizdoje.

 

       1936 m., pačiame Ispanijos pilietinio karo įkarštyje, G. Orwell atvyko į šią šalį ir tapo eiliniu profsąjungų organizacijos POUM, kovojančios prieš generolo Fransisco Franco armiją, nariu. Autorius išvydo stulbinamą vaizdą, ypač netikėtą retrogradiškos feodalizmo dvasios persmelktoje Ispanijoje: darbininkai valdė miestą, jame sklandė lygybės dvasia, žmonės gatvėse sveikinosi trumpu „Salud“, vienas į kitą kreipėsi „tu“ ir „drauge“. „Atrodė tarsi visi žmonės iš tiesų būtų lygūs ir kad viltis plevena ore,“ – rašė G. Orwell.

 

Ricardas_Sileika_is_AtvirlaiskiuRicardas_Sileika_is_Atvirlaiskiu       Ričardo Šileikos atvirlaiškiai, padirbinti ir surašyti Vilniaus mieste, be jokių ypatingų progų išsiųsti artimiems ar tolimiems bendraminčiams. K.: Kitos knygos, 2009.

      

       Knygynas „Eureka!“ ir poetai Jums kuo atviriausiai taria: „Nėra jokių papildomų sąlygų!“ Pačią pirmąją Vilniaus knygų mugės dieną – vasario 18-ąją – 15 valandą esate – neprimygtinai –kviečiami užsukti į knygyno stendą Nr.3.03 (ekspozicijų salė nr. 3) ir stabtelėti. Tuo metu Jūsų jau lauks geras žmogus, smėlio, geležėlių ir tuščių dėžučių specialistas Ričardas Šileika. Tai nepakartojama proga su juo pakalbėti apie orą ir ateities planus. Dar labiau nepakartojama proga su juo papilstyti iš tuščio į kiaurą.

 

       Čia pat stovinti knygyno minkštasofė viliote vilios prisėsti. Knygyno mergelės pasiūlys ir pagalvėlę. Be abejonės, šios vilionės pretekstas – menininko ir rašytojo Ričardo Šileikos naujaknygė „Ričardo Šileikos atvirlaiškiai, padirbinti ir surašyti Vilniaus mieste, be jokių ypatingų progų išsiųsti artimiems ar tolimiems bendraminčiams“.

 

       Tai bus ypač reta proga pasižiūrėti, pasiklausyti, pauosti ar pačiupinėti popierinių poeto Benedikto Januševičiaus fantazijų: truputėlį lankstytų, mažumėlę rašytų, žiupsnelį kiškučių, saujelę lapučių, būrelį žvirbliukų, pulkelį zylučių.

 

       Tekstai.lt

       2010 02 10