TEKSTAI.LT
<< Atgal
 
 
TĖVYNĖS VARPAI

 
I n  m e m o r i a m

JURGIS BUITKUS
1937. IV. 18–2007. IV. 14

       Nesulaukęs septyniasdešimtmečio užsienyje mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys, prozininkas, žurnalistas Jurgis Buitkus.
       Jurgis Buitkus gimė 1937 m. balandžio 18 d. Ūpainių kaime, Kelmės rajone. 1956 m. baigė Pakražančio vidurinę mokyklą, 1961 m. Vilniaus universitete įgijo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo specialybę. Dar studijuodamas mokytojavo Žąslių vidurinėje, vėliau – Panevėžio septintoje vidurinėje, o nuo 1970 m. pradėjo dirbti žurnalistinį darbą: buvo „Panevėžio tiesos“ literatūrinio skyriaus vedėjas, dirbo „Nemune“, redagavo Kauno A. Šiaučiūnaitės trikotažo gamyklinio susivienijimo savaitraštį „Kolektyvinis darbas“, Kauno darbininkų sąjungos savaitraštį „Akcentai“. Nuo 1990 m. – „Akcentų“ ir savaitraščio „Atšvaitai“ ne tik redaktorius, bet ir leidėjas.
       Pirmieji J. Buitkaus apsakymai buvo išspausdinti 1970 m. „Literatūroje ir mene“. Po metų jo kūryba pasirodė „Nemune“, o 1972 m. išėjo apsakymų knyga „Pavasarį gimęs“. Apsakymuose vaizduojama rami, lėta kaimo ir miestelio kasdienybė, joje ryškėjantys žmonių sąmonės lūžiai ir nušvitimai, sukurti įtaigūs paauglių ir suaugusiųjų portretai.

LIETUVOS RAŠYTOJŲ SĄJUNGA       

Į viršų

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti
info@tekstai.lt