Renginys facebook‘e
I. Welsho „Purve“, I. Bankso „Tilte“ ir B.E. Elliso „Amerikos psichopate“ savaip nagrinėjama viena ir ta pati tema – sociopatologinės ir psichopatologinės mūsų visuomenės būsenos.
„Purvo“ herojus – tūlas tvarkos sergėtojas, Edinburgo policininkas Briusas Robertsonas –.mėgsta žaginti jaunas merginas, spardyti sulaikytiesiems galvas, plėšti senas ponias ir svaigintis nelegaliomis medžiagomis. „Tilto“ herojus – inžinierius, gyvenantis įprastą ir betikslį buržua gyvenimą šiandieniniame Edinburge, – panyra į komą ir ima klaidžioti po būsimos totalitarinės valstybės vizijas. Pagrindinis „Amerikos psichopato“ veikėjas – jaunas, žavus, turtingas, išsilavinęs, inteligentiškas Volstrito brokeris Patrikas Beitmanas – dienomis gyvena nepriekaištingą respektabilaus aukštuomenės atstovo gyvenimą, o naktimis virsta serijiniu žudiku, narkomanu ir kankintoju.
Ar iš trijų kūrinių galima susidaryti bendrą mūsų visuomenės vaizdą? Kodėl mūsų „puikus naujas pasaulis“, apie kurį kalbėjo A. Huxley, yra patologiškai paskendęs smurte ir prievartoje? O gal mes esame specialiai gąsdinami įvairiausio plauko psichopatais? Į šiuos klausimus mėginsime atsakyti vėliau vyksiančioje diskusijoje.
tekstai.lt
2011-05-24