Gintaras Beresnevicius Praėjo keli metai po rašytojo ir mokslininko Gintaro Beresnevičiaus mirties. Deja, Gintaro darbai ir jo paties vardas vis labiau užmirštami. Grupė aktyvistų nori šią atmintį atgaivinti ir įamžinti. Vilniuje, Sirvydo g. 6, netoli Rašytojų sąjungos būstinės norime įrengti Gintaro Beresnevičiaus atminimo skverelį. Tai būtų jauki erdvė su suoliuku ir atitinkamais memorialiniais ženklais, į kurią atėję rašytojo bičiuliai ir artimieji prisimintų įžvalgų ir universalų Lietuvos kūrėją. Rašytojų sąjungos valdyba šiam projektui neprieštarauja.
Idėjos įkurti skverelį bendraautorius – leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas, buvęs Gintaro studentas. Gintaro Beresnevičiaus skverelio meninio projekto autorius – panevėžietis skulptorius Alfridas Pajuodis – „Mėnulio akmens" skulptūrų parko įkūrėjas, 7 personalinių ir daugiau kaip 20 grupinių parodų bei daugybės meninių simpoziumų dalyvis.
Kviečiame prisijungti prie iniciatyvinės grupės ir tapti jos nariu (-e). Susibūrus iniciatyvinei grupei, kreipsimės į Vilniaus miesto savivaldybę prašydami leidimo skvereliui įrengti.
Beresneviciaus skverelio vieta
Gintaro Beresneviciaus skverelio eskizas 1
Gintaro Beresneviciaus skverelio eskizas 2
Eskizų autorius - Alfridas Jurgis Pajuodis
Kreipimosi į Vilniaus miesto merą tekstas:
Vilniaus miesto merui
data
PRAŠYMAS DĖL SKVERELIO GINTARUI BERESNEVIČIUI ATMINTI
Iniciatyvinė grupė žymaus mąstytojo, rašytojo ir mokslininko Gintaro Beresnevičiaus atminimui įamžinti kreipiasi į Vilniaus miesto merą dėl skverelio, esančio prie Lietuvos rašytojų sąjungos pastato, Vilniuje, Sirvydo 6, paskyrimo šiam tikslui. Siūlome šioje vietoje sukurti jaukią erdvę su atitinkamais memorialiniais ženklais, į kurią atėję rašytojo bičiuliai ir artimieji prisimintų šį įžvalgų ir universalų Lietuvos kūrėją. Rašytojų sąjungos valdyba šiam projektui neprieštarauja.
Gintaras Beresnevičius dirbo Kauno politechnikos instituto filosofijos katedroje. Buvo Kauno Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) etnologijos ir folkloristikos katedros dėstytojas. 1993 m. VDU apgynė humanitarinių mokslų srities etnologijos krypties mokslų daktaro disertaciją „Pomirtinio gyvenimo samprata senovės lietuvių pasaulėžiūroje”. Nuo 1995 m. – VU Religijos tyrimų ir studijų centro docentas. Skaitė paskaitas Vilniaus dailės ir Lietuvos muzikos akademijose. Nuo 1990 m. dirbo Kultūros, filosofijos ir meno institute Baltų kultūros skyriuje, nuo 2004 m. buvo šio skyriaus vyriausiasis mokslo darbuotojas. Buvo Lietuvos religijotyrininkų draugijos pirmininkas, mokslinio žurnalo „Darbai ir dienos“ redakcinės kolegijos narys, „Naujojo židinio“ bendradarbis, „Metų“ kolumnistas, „Šiaurės Atėnų“ religijos skyriaus redaktorius.
Išleido 17 knygų, tarp jų – kelis mokslinius veikalus. Pirmojo lietuvių postmodernistinio romano „Paruzija“ autorius. Publikavo apie 60 mokslinių straipsnių baltų religijų istorijos ir teorijos temomis, apie 500 publicistinių, eseistinių straipsnių, recenzijų, keliolika novelių literatūrinėje spaudoje. 1997 m. apdovanotas literatūrinio žurnalo „Nemunas“ novelistikos premija, 1997 m. – „Literatūros ir meno“ publicistikos premija, 2000 m. – Druskininkų poetinio rudens premija už poetinį debiutą (už poeziją eseistikoje), 2000 m. – Kultūros ministerijos premija už eseistiką, 2001 m. – Lietuvos Prezidentūros premija už esė Lietuvos istorijos temomis rinkinį „Ant laiko ašmenų“ (2002 m.), 2006 m. – Meno kūrėjų asociacijos premija, 2007 m. – Lietuvos mokslo premija (po mirties).
Gintaras Beresnevičius iki galo neišaiškintomis aplinkybėmis mirė naktį į 2006 m. rugpjūčio 6 d. Jo mirtis sukrėtė ne tik bičiulius ir artimuosius, bet ir visą Lietuvos kultūrinę visuomenę.
Idėjos įkurti skverelį bendraautorius – leidyklos „Kitos knygos“ vadovas Gediminas Baranauskas, buvęs Gintaro Beresnevičiaus studentas. Ši leidykla praėjusiais metais išleido rašytojo romaną „Tomo Vagabundo užrašai“. Gintaro Beresnevičiaus skverelio meninio projekto autorius – panevėžietis skulptorius Alfridas Pajuodis – „Mėnulio akmens" skulptūrų parko įkūrėjas, 7 personalinių ir daugiau kaip 20 grupinių parodų bei daugybės meninių simpoziumų dalyvis.
Šiuo metu Gintaro Beresnevičiaus skverelio iniciatyvinei grupei priklauso:
Eugenijus Ališanka, Gediminas Baranauskas, Alfonsas Bukontas, Marius Burokas, Daiva Čepauskaitė, Valdas Daškevičius, Vytautas Dekšnys, Vaiva Grainytė, Jonas Jackevičius, Benediktas Januševičius, Jurgita Jasponytė, Dalia Jazukevičiūtė, Antanas A. Jonynas, Laimantas Jonušys, Vanda Juknaitė, Marija Jurgelevičienė, Gediminas Kajėnas, Aušra Kaziliūnaitė, Julius Keleras, Vytautas Kirkutis, Laura Liubinavičiūtė, Kęstutis Navakas, Gytis Norvilas, Alfridas Pajuodis, Leonas Peleckis-Kaktavičius, Donatas Petrošius, Darius Pocevičius, Kasparas Pocius, Gediminas Pulokas, Gintaras Radvila, Rolandas Rastauskas, Vytautas Rubavičius, Viktoras Rudžianskas, Dainius Sobeckis, Tomas Staniulis, Rimvydas Stankevičius, Dalia Staponkutė, Ričardas Šileika, Antanas Šimkus, Alvydas Šlepikas, Tomas Taškauskas, Dovilė Zelčiūtė
Jei norite, kad Jūsų pavardė būtų įtraukta į iniciatyvinės grupės sąrašą, parašykite laišką el. paštu: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..
Laiške nurodykite:
1. Laiško temą BERESNEVIČIAUS SKVERELIS
2. Savo VARDĄ ir PAVARDĘ
3. Pritariantį sakinį TAIP, NORIU PRISIJUNGTI PRIE INICIATYVINĖS GRUPĖS.
Gintaro Beresnevičiaus atminimo skverelio iniciatyvinės grupės vardu
Darius Pocevičius, tel. 8 699 64287.
tekstai.lt
2008 11 15