Accessibility Tools

      Rugsėjo 25-28 dienomis Švedijos parodų centre Geteborge vyks kasmetinė tarptautinė Geteborgo knygų mugė. Šiame svarbiausiame Skandinavijoje literatūros renginyje jau penkerius metus iš eilės lietuvių literatūrą, leidybą, knygos meną bei naujausias lietuviškas knygas pristatys Lietuvos leidėjų asociacija ir viešoji įstaiga „Lietuviškos knygos“. Šiemet pagrindinė mugės viešnia yra Latvija.


      Rugsėjo 25 d., ketvirtadienį, Lietuvos ambasada, VšĮ „Lietuviškos knygos“ bei Švedijos Gyvosios istorijos forumas rengia seminarą „Papasakok tai savo vaikams“. Jame Forumo direktorius Eskilas Franckas, latvių žurnalistė Ieva Lešinska, švedų mokytoja Anna Nilsson bei žurnalistas, režisierius ir lietuvių literatūros į švedų kalbą vertėjas Jonas Öhmanas diskutuos apie tai, kaip papasakoti vaikams ir jaunimui apie vieną iš skaudžiausių XX amžiaus patirčių – komunistinio režimo nusikaltimus. Seminaro dalyviai taip pat kels pastaruoju metu tiek Lietuvos ir Latvijos, tiek Švedijos visuomenėje aktualų klausimą – ar vyksta „konkurencija“ tarp skirtingų nusikalstamų režimų padarytos žalos?

      Lietuvos patirtis sovietų okupacijos metais bus pristatyta ir Švedijos Komunizmo nusikaltimų informacijos instituto stende. Mugės metu jame bus surengtos trys lietuvių režisierės Giedrės Beinoriūtės filmo „Gyveno senelis ir bobutė“, vaiko akimis pasakojančio apie trėmimus į Sibirą, peržiūros. Taip pat bus pristatyta šiemet Švedijoje vėl išleista Lietuvos diplomato Igno Šeiniaus knyga „Raudonasis tvanas“ bei kita medžiaga.

      Rugsėjo 27 d., šeštadienį, seminare „Kaip rašyti apie praeitį šiandien?“ lietuvių literatas Markas Zingeris kartu su latvių rašytoju Paulu Bankovskiu, švedų-latvių rašytoja Charlotte Cerps, rašytoju ir žurnalistu iš Rumunijos Ioanu T. Moraru bei kultūros žurnaliste Maarja Talgre diskutuos apie būdus perteikti II Pasaulinio karo ir sovietinio laikotarpio patirtį bei neprarasti ryšio tarp kolektyvinės atminties ir šiandienos.

      Knygų mugėje rugsėjo 25 d. savo kūrybą Jaunųjų Baltijos poetų vakare pristatys lietuvių poetai Donatas Petrošius bei Arnas Ališauskas. Rugsėjo 26 d. taip pat rengiamas šių poetų bei M. Zingerio ir J. Öhmano susitikimas su Geteborgo Hvitfeldskos gimnazijos mokiniais ir mokytojais.


      Lietuvių literatūros pristatymą Geteburgo knygų mugėje rengia LR kultūros ministerija, Lietuvos leidėjų asociacija, VšĮ „Lietuviškos knygos“ bei LR ambasada Stokholme.

      tekstai.lt info
      2008 09 25