Apie Gabrielę Labanauskaitę vis dažniau išgirstu kaip apie jauną perspektyvią dramaturgę. Su režisieriumi Benu Šarka statėte spektaklį „Skaudžiausia-2“ pagal to paties pavadinimo tavo pjesę, dirbai su Gintaru Varnu ir jo studentais – kartu sukurto spektaklio „Žvaigždžių kruša“ premjera Kaune įvyko šių metų sausį. Kokie tavo įspūdžiai?

       – „Skaudžiausia-2“ – pirmoji mano pjesė, taigi sykiu ir pirmoji patirtis teatre. Jos skaitymai „Menų spaustuvėje“ buvo vienas iš „Dramaturgų kalvės“ projektų. Pastarasis įdomus tuo, kad pats dramaturgas gali pasirinkti režisierių ir pjesės skaitymuose dalyvausiančius aktorius. Pagalvojau, kad gana socialiai, „žemiškai“ pjesei apie homoseksualumą reikėtų visai kitokio režisieriaus, kitos dimensijos. Manau, kad neklydau. Benas Šarka kalba metaforomis, tad iš pradžių atrodė, kad bandome susišnekėti skirtingomis kalbomis. Aš jo pasiteirauju apie pjesės režisūrą, jis man pasakoja apie audrą, medžius – kurie atsilaiko ir kurie ne.
       Tačiau šiuo atveju pjesės tekstas jau buvo užrašytas, o scenoje – tiesiog atgaivinamas, ryškėjant trūkumams ar teksto balastui. Antra vertus, su režisieriumi net diskutuodavome: sakau, metam lauk tą gabalą, jei veikėjai per daug plepa. O B. Šarka atsakydavo: „Ne, jei tai skaitymai, norėtųsi, kad tekstas suskambėtų visas.“ Džiaugiuosi, kad pavyko rasti režisierių, įsijautusį ir pajautusį pjesės potekstes bei plonytes mėlynas linijas tarp eilučių.
       Bet „Žvaigždžių krušos“ atvejis priešingas. Didesnė teksto dalis buvo kuriama pačių aktoriukų, „čia“ ir „dabar“, scenoje, minkančių teksto molį, svarstančių kartu su režisieriumi ir dramaturgu, ką norėtųsi pasakyti. Buvau veikiau pagalbininkė, viena iš bendraautorių. Tačiau susižavėjau ir G. Varno režisūrinio darbo principais, ir jo studentų entuziazmu, užsidegimu (kartais repetuodavome iki vidurnakčio, ir net po repeticijos jie pasilikdavo ilgėliau tobulinti scenų).
       Abi šios patirtys – puiki galimybė pajusti, kaip užrašytas žodis atgyja scenoje (arba čia pat neišlaikęs sceninio egzamino numiršta). Sykiu – suvokti, kad nėra jokių taisyklių.

       – Mindaugas Valiukas yra pasakęs, kad dramaturgija, jo nuomone, pats bjauriausias literatūros žanras, nes tai, ką kuri, yra ne tavo. O kaip tu manai?

       – Manau, kad viskas, ką kuri, tau nepriklauso. Taip pat kaip oras, kuriuo kvėpuoji, ar žemė, kuria vaikštai. Lyg ir suprantu, ką norėjo pasakyti bičiulis Mindaugas – tavo pjeses stato kiti ir tekstas skamba kitaip. Tačiau ir skaitytojo narstomas akimis užrašytas ar perskaitytas balsu eilėraštis įgauna kitokį krūvį, kartais – ir prasmę.
       Autoriaus noras (jei toks kiltų) visais įmanomais būdais kontroliuoti tą „kuo teisingesnį“ (t. y. jo numatytą) suvokimą man tolygus bandymui privatizuoti orą.

       – Žinau, kad, baigusi lietuvių ir suomių kalbų studijas Klaipėdos universitete, išvykai į Parmos universitetą Italijoje mokytis dramaturgijos meno. Kas lėmė šį žingsnį? Kaip tu susidomėjai dramaturgija?

       – Parmoje dramaturgija domėjausi tik kaip viena iš disciplinų. Pagrindinė studijų kryptis buvo literatūra ir filosofija.
       O teatras – mano aistringa ir negęstanti meilė, iš pradžių viliojusi stoti į režisūrą (tais metais kursą rinko J. Vaitkus, kuris subtiliai užsiminė, kad geriau stočiau į aktorinį), bet, tąsyk skėlusi smagų antausį, dabar pati pasikvietė per kitas, dramaturgijos, duris.

       – Esi sakiusi, kad joks universitetas negali išmokyti rašyti poezijos, o dramoms kurti vis dėlto reikia tam tikrų žinių...

       – Manau, kad tas pat tinka ir dramaturgijai – išmokyti vargu ar įmanoma, bet pasimokyti yra ko. Ir nors žinau, kad daugelis teatralų į dramaturgijos seminarus žiūri gana skeptiškai, pati nevengiu juose dalyvauti. Kitaip nebūčiau turėjusi progos susipažinti su kūrybines galias išslaisvinančia (sakau tai be jokio utriravimo ar skepsio) Erico Ehno metodika, teoriniu vokiečių dramaturgo Christo Sagoro požiūriu į pjesių rašymą, išgirdusi šiuolaikinės dramaturgijos teoretiko Pavelo Rudnevo paskaitų.

       – Taigi vis dėlto kuo skiriasi poezija nuo dramaturgijos? Kad ir sukūrimo, parašymo požiūriu.

       – O kaip gimsta eilėraštis ar pjesė? Ar tam reikia logiško mąstymo arba įkvėpimo? O gal logiško įkvėpimo arba įkvėptos logikos? Tikriausiai kiekvienas kuriantysis į tai atsakytų (ar nusišypsotų) skirtingai.

       – Taip pat esi sakiusi, kad geroms dramoms sukurti reikėtų ir asmeninės autoriaus patirties. Tavo pjesių temos – netradicinės: tolerancija, homoseksualumas, realybės šou. Ar jos susijusios su tavo pačios patirtimi?

       – Minėdama patirtį, turėjau omenyje ką kitą: mokėjimą pastebėti, įsiklausyti, nelikti abejingam tam, kas vyksta šalia. Kartais – persikūnyti, kaip ir aktoriui, į kuriamą personažą. Nebijoti sudegti. Tokie kūrybiniai pelenai neutralizuoja kasdienybės rūgštį.

       – Papasakok daugiau apie „Drama jam session“ dirbtuves, kurias organizavo „Menų spaustuvė“. Kiek žinau, jose dalyvavo dramaturgų iš Rusijos ir Baltarusijos, taigi gal pavyko daugiau sužinoti apie šių šalių dramaturgiją? Galbūt rasis naujų projektų su jų atstovais?

       – Tai buvo smagi vasarėlė svetingoje Palangos „Ramybėje“. Ryte – šaltos jūros gurkšnis ir neką mažiau gaivinančios Rusijos teatro kritiko Pavelo Rudnevo lekcijos ir dramaturgo bei festivalio „Majskije čtenija“ Toljatyje meno vadovo Vladimiro Levanovo moderuojamos diskusijos. Popiet – „Jam session“ dirbtuvėse dalyvaujančių dramaturgų specialiai užduota tema sukurtų pjesių skaitymai ir aptarimas (beje, man kliuvo sporto tema – kai pasiteiravau kodėl, buvo atsakyta, kad apie tai dar nerašiau. Ką gi – taip gimė pjesė apie šachmatininką ir futbolininką „Kodėl plaukia debesys“).
       O lyginti Rusijos ir Baltarusijos dramaturgijos situacijos nedrįsčiau – tai būtų tas pat, kaip lyginti blusą su drambliu (nepaisant visų jų galimų panašumų). Rusijoje skandalingas pjeses rašantis Jurijus Klavdijevas susilaukia ovacijų ir pasiūlymų iš kino kūrėjų, o Baltarusijoje, kurioje esama dramaturgijos studijų, prieš vėją nepapūsi – du geriausi (ne mano nuomone, o Minsko Laisvojo teatro vadovo ir režisieriaus Nikolajaus Chalezino žodžiais) jaunieji dramaturgai, pabandę rašyti apie šiuolaikines aktualijas, buvo paprasčiausiai... išmesti iš universiteto. Vienas, jei neklystu, dabar dirba žurnalistu, kitas – kroviku. Svarbiausia, kad jie ir toliau rašo, jų pjesės statomos (jei ne Baltarusijoje, tai svetur), kai tuo metu kiti jų bendramoksliai „dramaturgai“, pasak vieno iš jų, universiteto suolą trina tik dėl diplomo. Juokinga?
       O dėl naujų bendrų projektų galėčiau pasakyti tik tiek – šią vasarą ketinu dalyvauti Minske Laisvojo teatro organizuojamame dramaturgų suvažiavime, kurio tikslas – kalbėti apie socialiniu požiūriu aktualias ir politiškai aštrias temas. Kitaip tariant – paerzinti dramblį.

       – Papasakok daugiau apie klubą „5d“.

       – Tai 2005-aisiais įsikūręs penkių (tada – pradedančiųjų) dramaturgų klubas. Nors dabar mes (Aistė Ptakauskaitė, Marius Macevičius, Tadas Vidmantas ir Monika Kutkaitytė) plaukiojame gana skirtinguose vandenyse, tačiau vis dar susitinkame ir turime bendrų temų.

       – Vytė Tyliai. Kaip atsirado šis tavo slapyvardis?

       – Visai netyčia. Lyg juokaujant – jei jau yra Vytė Nemunėlis, kodėl negali būti ir Vytė Tyliai? Šiuo slapyvardžiu prisidengiau tik kartą ir pavyko tai padaryti labai labai „tyliai“ – mano parašyta pjesė skandalingu pavadinimu „pis“ sulaukė gana triukšmingų atgarsių po skaitymų Kauno dramos teatro organizuotame dramaturgijos konkurse „Panorama“.

       – Ir apie poeziją. Pirmąkart tavo eilėraščius išgirdau 1998 m. Jaunųjų filologų konkurse. Vėliau vieną kitą aptikdavau almanachuose, spaudoje, yra jų ir interneto svetainėje www.tekstai.lt. Dar tą pirmą kartą įsiminė tavo teksto skaidrumas, tarsi rašyti eilėraštį tereikštų žaisti saulės zuikučiais – emocijomis, minčių, įspūdžių nuotrupomis. O ir tekstų forma – lyg išbarstyti karoliukai. Įstabiausia, kad ta forma, atrodo, išlaikoma net tada, kai garsiai juos skaitai (kam teko girdėti, turbūt neprieštarautų). Tarsi tavo balsas irgi būtų teksto dalis. Taigi – mintis, rašomas, užrašytas ir tariamas žodis. Kaip tu apibūdintum jų sąsają?

       – Juk „rašyti“ irgi reiškia „sakyti“. Tačiau „skaityti“ – nebūtinai „klausyti“, o „klausyti“ – nebūtinai „išgirsti“.
       Hmm... Jau dabar sutraukiau minties giją. Bet nepabiro nei hesės, nei kafkos... Tikriausiai sutrūkę esame mes patys. Tai lemia ir atitinkamą kalbėjimą. Bet nenorėčiau postringrauti apie rašymo recepciją ar pūsti hermeneutinę miglą. Juolab kad nelabai ką apie tai ir išmanau.

       – Kada apskritai pradėjai domėtis eksperimentine poezija ir multimedijomis?

       – Nežinau, ar tai galima pavadinti domėjimusi. Veikiau – viena iš galimybių. Prieš kokius trejus ketverius metus buvusiame Klaipėdos tabako fabrike turėjau skaityti „Baltijos“ almanache išspausdintus eilėraščius. Tuomet baisiai nesinorėjo „lipti“ į sceną, skaityti pačiai ir pan. Išeitis atsirado pati: kartu su draugu Aivaru Ruzgu (beje, teisininku) per vieną naktį įrašėme keletą tekstų pagal jo sukurtą muziką. Ir tai pasiteisino. Taip gimė idėja išleisti kompaktinę audiovizualinės poezijos plokštelę „Apelsinai aikštėj apgriuvusioj“.

       – Kartu ir klausimas apie audiovizualinės poezijos projektą / festivalį „Tarp“, kurio vadovė ir iniciatorė – tu. Kaip gimė šis projektas? Kokie buvo lūkesčiai? Ir kokia šio projekto ateitis?

       – Audiovizualinės poezijos festivalis „Tarp“ – to paties pavadinimo projekto, įvykusio praėjusių metų rudenį „Menų spaustuvėje“, tęsinys. Tačiau abu šie projektai skiriasi ne tik apimtimi ir užmoju – pernykštis buvo veikiau kūrybinė laboratorija, kurioje susitikę skirtingų sričių menininkai bendradarbiavo ir kūrė audiovizualinę poezijos išraišką, o į šiemetinio festivalio pagrindinę programą kviečiami poetai su savo garso bei vaizdo menininkų komandomis.
       Apskritai visa festivalio „Tarp“ programa būtų sudaryta iš dviejų dalių: kviestinių autorių pasirodymų (daugiau nei trisdešimties menininkų ir penkiolikos audiovizualinės poezijos kūrinių) ir atrinktų darbų. Geriausios iš poezijos ekranizacijų būtų rodomos „Menų spaustuvėje“ šių metų rudenį (greičiausiai – rugsėjį) ir apdovanojamos specialiais prizais.

       – „Apelsinai aikštėj apgriuvusioj“ – kas slypi po šiuo pavadinimu?

       – Tai namų sąlygomis įrašytos kompaktinės poezijos plokštelės pavadinimas, kilęs iš vienos eilėraščio eilutės. Kartu jį lėmė ir Virginijaus Malčiaus sukurtas vaizdas, kuriame vyravo juoda, balta, raudona ir oranžinė spalvos. Jos sudaro kontrastą, viena kitą provokuoja, apgobia ir paryškina skirtingais tekstais, vaizdu ir garsu išreikštas, kelionių nostalgijos persmelktas patirtis.

       – Esi parašiusi recenzijų apie Dovilės Zelčiūtės, Agnės Žagrakalytės, Tomo S. Butkaus poeziją. O kaip pati save vertintum kaip poetę?

       – Man šį klausimą norėtųsi perfrazuoti – „kaip poetę“ pakeisti „kaip literatūros kritikę“. „Įkvėpta“ literatūros teorijos ir istorijos magistrantūros studijų Vilniaus universitete, pradėjau rašyti kritikos straipsnius ir supratau, kad... kritika užmuša poeziją (o jei tai tik minkštos, aprašomojo pobūdžio liaupsės ar nutylėjimai – užliūliuoja). Įsitikinau tuo ir savo kailiu – begamindama antrinio pobūdžio produktus akademiniuose konservuose, pati tuo metu nebegalėjau išspausti nė vienos poezijos eilutės. Ką gi – taip man ir reikia.

       – Tavo biografijoje rašoma, kad kūryba publikuojama nuo 1992 m. Vadinasi, kai pasirodė pirmosios publikacijos (eilėraščiai?), tau tebuvo dvylika. Kas pasikeitė per tuos metus? Kaip susiformavo ta Gabrielė, kurią aš dabar kalbinu?

       – Pirmosios publikacijos buvo pasakos ir humoreskos, vėliau – interviu, po to – šiek tiek prozos, keli lašai poezijos, užmaišyti radijo pjesių stiklainyje. Paskui turinys buvo gerai supurtytas, kad žodžių molekulės išsilakstytų nuo Šiaurės ašigalio iki itališkų ir graikiškų lepinimųsi saulutėje ar dulkėtų padų Rusijos platybėse...
       Visa kita tikriausiai tilptų banalioje atsiminimų knygoje. Tačiau tam dar tikrai ne laikas.

       – Jei neklystu, dar nesi išleidusi nei poezijos, nei dramų ar prozos knygos. Ar neplanuoji?

       – Taip, nesu išleidusi poezijos knygos, nes ir toliau atkakliai leidžiu eilėraščius kompaktinių plokštelių pavidalu – norėtųsi, kad tekstų būtų klausomasi. Dramos pačios susiranda savo vietą – manau, kad joms įdomiau teatro scenoje negu popieriniame kalėjime. Na o proza? Pribręs – tada ir nuimsim derlių.

       – Ačiū už pokalbį.

Absoliuta Andželika Lukaitė 4 Achille Campanile 4 Adolfas Juršėnas 1 Adolfas Mekas 1 Adomas Lastas 5 Agnė Biliūnaitė 9 Agnė Klimavičiūtė 1 Agnė Narušytė 1 Agnė Žagrakalytė 29 Aidas Jurašius 2 Aidas Marčėnas 45 Aistė Ptakauskaitė 9 Aivaras Veiknys 8 Albertas Zalatorius 3 Albert Camus 4 Albinas Bernotas 3 Albinas Žukauskas 3 Aldona Liobytė 1 Aldona Ruseckaitė 4 Aldona Veščiūnaitė 14 Aldous Huxley 15 Aleksandra Fomina 22 Alfas Pakėnas 6 Alfonsas Andriuškevičius 29 Alfonsas Bukontas 2 Alfonsas Gricius 2 Alfonsas Nyka-Niliūnas 22 Alfonsas Šimėnas 1 Alfredas Guščius 22 Algimantas Baltakis 27 Algimantas Julijonas Stankevičius 3 Algimantas Krinčius 9 Algimantas Lyva 11 Algimantas Mackus 12 Algimantas Mikuta 33 Algirdas Landsbergis 23 Algirdas Titus Antanaitis 3 Algirdas Verba 7 Algis Kalėda 1 Alis Balbierius 29 Allen Ginsberg 3 Almantas Samalavičius 2 Alma Riebždaitė 6 Almis Grybauskas 8 Alvydas Surblys 2 Alvydas Valenta 12 Alvydas Šlepikas 25 Andrej Chadanovič 5 Andrius Jakučiūnas 20 Andrius Jevsejevas 1 Andrius Konickis 1 Andrius Pulkauninkas 2 Andrius Sietynas 2 Andrzej Bursa 4 Andrzej Stasiuk 2 Andrė Eivaitė 1 Angelė Jasevičienė 10 Antanas A. Jonynas 28 Antanas Andrijauskas 1 Antanas Gailius 4 Antanas Gustaitis 6 Antanas Jasmantas 4 Antanas Jonynas 1 Antanas Kalanavičius 2 Antanas Masionis 3 Antanas Miškinis 2 Antanas Ramonas 8 Antanas Rimydis 10 Antanas Vaičiulaitis 9 Antanas Venclova 8 Antanas Šimkus 15 Antanas Škėma 9 Arkadij Averčenko 6 Arkadij Strugackij 2 Arnas Ališauskas 11 Arnas Dubra 1 Artūras Gelusevičius 5 Artūras Imbrasas 4 Artūras Tereškinas 7 Artūras Valionis 13 Arvydas Sabonis 1 Arūnas Spraunius 23 Arūnas Sverdiolas 1 Asta Plechavičiūtė 11 Audinga Tikuišienė 1 Audronė Barūnaitė Welleke 1 Audronė Urbonaitė 1 Audronė Žukauskaitė 2 Augustinas Raginis 11 Aurelija Mykolaitytė 1 Aurimas Lukoševičius 1 Auris Radzevičius-Radzius 2 Austėja Čepauskaitė 1 Austė Pečiūraitė 1 Aušra Kaziliūnaitė 24 Balys Auginas 4 Balys Sruoga 19 Belcampo 4 Benediktas Januševičius 39 Bernardas Brazdžionis 3 Birutė Jonuškaitė 28 Birutė Marcinkevičiūtė-Mar 2 Birutė Pūkelevičiūtė 19 Bogdan Chorążuk 2 Boris Strugackij 2 Brigita Speičytė 17 Bronius Radzevičius 8 Bronius Vaškelis 5 Castor&Pollux 74 Catherine Tice 1 Charles Baudelaire 5 Charles Bukowski 18 Charles Simic 6 Christoph Zürcher 4 Crying Girl 1 Dainius Dirgėla 5 Dainius Gintalas 21 Dainius Razauskas 5 Dainius Sobeckis 6 Daiva Ausėnaitė 2 Daiva Molytė-Lukauskienė 4 Daiva Čepauskaitė 13 Dalia Bielskytė 6 Dalia Jakaitė 7 Dalia Jazukevičiūtė 17 Dalia Kuizinienė 8 Dalia Satkauskytė 8 Dalia Striogaitė 11 Danguolė Sadūnaitė 9 Daniela Strigl 1 Danielius Mušinskas 47 Daniil Charms 10 Danutė Labanauskienė 1 Danutė Paulauskaitė 4 Darius Pocevičius 33 Darius Šimonis 9 Deimantė Daugintytė 1 Dino Buzzati 3 Dmytro Lazutkinas 2 Donaldas Apanavičius 2 Donaldas Kajokas 35 Donald Barthelme 4 Donata Mitaitė 25 Donatas Paulauskas 3 Donatas Petrošius 33 Dovilė Zelčiūtė 31 Dovilė Švilpienė 4 Edas Austworkas 4 Edita Nazaraitė 8 Edmondas Kelmickas 4 Edmundas Janušaitis 3 Edmundas Kazlauskas 1 Edmundas Steponaitis 6 Eduardas Cinzas 9 Eduardas Mieželaitis 6 Eduard Limonov 1 Edvardas Čiuldė 4 Egidijus Darulis 2 Eglė Bazaraitė 1 Eglė Juodvalkė 7 Eglė Sakalauskaitė 11 Elena Baliutytė 11 Elena Baltutytė 1 Elena Bukelienė 18 Elena Darbutaitė 1 Elena Karnauskaitė 6 Elena Mezginaitė 7 Elena Žukauskaitė 4 Elina Naujokaitienė 3 Elona Varnauskienė 1 Elvina Baužaitė 1 Elžbieta Banytė 16 Enrika Striogaitė 4 Erika Drungytė 20 Ernestas Noreika 8 Ernesto Che Guevara 5 Eugenija Vaitkevičiūtė 20 Eugenija Valienė 3 Eugenijus Ališanka 40 Evelina Bondar 2 Faustas Kirša 6 Fethullah Gülen 1 Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė 1 Gabrielė Klimaitė 16 Gabrielė Labanauskaitė 13 Gasparas Aleksa 28 Gediminas Cibulskis 1 Gediminas Kajėnas 16 Gediminas Pilaitis 2 Gediminas Pulokas 5 Genovaitė Bončkutė-Petronienė 1 George Orwell 6 Georges Bataille 2 Giedra Radvilavičiūtė 3 Giedrius Viliūnas 5 Giedrė Kazlauskaitė 44 Giedrė Šabasevičiūtė 1 Ginta Gaivenytė 3 Gintaras Beresnevičius 57 Gintaras Bleizgys 32 Gintaras Grajauskas 19 Gintaras Gutauskas 1 Gintaras Patackas 38 Gintaras Radvila 3 Gintarė Bernotienė 7 Gintarė Remeikytė 2 Gintautas Dabrišius 9 Gintautas Mažeikis 1 Ginta Čingaitė 5 Gitana Gugevičiūtė 3 Goda Volbikaitė 2 Gražina Cieškaitė 15 Gražvydas Kirvaitis 3 Grigorijus Kanovičius 8 Grigorij Čchartišvili 5 Guoda Azguridienė 1 Gytis Norvilas 24 Gytis Rimonis 2 Gábor Csordás 1 Hakim Bey 2 Hans Arp 5 Hans Carl Artmann 5 Henrikas Algis Čigriejus 19 Henrikas Nagys 15 Henrikas Radauskas 14 Henrikas Stukas 1 Henrykas Sienkiewiczius 1 Henry Miller 2 Herkus Kunčius 29 Hugo Ball 4 Hunter S. Thompson 3 Ieva Gudmonaitė 8 Ignas Kazakevičius 1 Ignas Narbutas 1 Ignas Šeinius 7 Ilse Aichinger 5 Ilzė Butkutė 4 Indrė Meškėnaitė 3 Indrė Valantinaitė 11 Ineza Juzefa Janonė 5 Ingmar Villqist 3 Ingrida Korsakaitė 2 Irena Bitinaitė 2 Irena Potašenko 4 Irena Slavinskaitė 2 Irvin D. Yalom 1 Irvine Welsh 2 Italo Calvino 6 Ivan Vyrypajev 3 J. G. Ballard 3 Jadvyga Bajarūnienė 1 Jan Brzechwa 2 Janina Žėkaitė 3 Janusz Anderman 6 Jaroslavas Melnikas 25 Jaunius Čemolonskas 4 Jeanette Winterson 4 Jehuda Amichaj 2 Jerzy Pilch 2 Jevgenij Zamiatin 3 Johanas Volfgangas fon Gėtė 1 Johan Borgen 3 Johannes Bobrowski 3 John Fante 9 John Lennon 1 Jolanta Malerytė 4 Jolanta Paulauskaitė 1 Jolanta Tumasaitė 1 Jolita Skablauskaitė 23 Jonas Aistis 1 Jonas Dovydėnas 1 Jonas Jackevičius 12 Jonas Kalinauskas 7 Jonas Lankutis 7 Jonas Mačiukevičius 8 Jonas Mekas 24 Jonas Mikelinskas 16 Jonas Papartis 1 Jonas Radžvilas 3 Jonas Strielkūnas 24 Jonas Thente 1 Jonas Vaiškūnas 2 Jonas Zdanys 8 Jonas Šimkus 8 Jorge Luis Borges 17 Josef Winkler 3 José Saramago 7 Jovita Jankauskienė 1 Juan Bonilla 2 Juan Rulfo 3 Judita Polovinkina 1 Judita Vaičiūnaitė 27 Julijonas Lindė-Dobilas 3 Julius Janonis 3 Julius Kaupas 12 Julius Keleras 29 Julius Žėkas 2 Juozapas Albinas Herbačiauskas 8 Juozas Aputis 39 Juozas Baltušis 7 Juozas Brazaitis 7 Juozas Erlickas 17 Juozas Glinskis 10 Juozas Grušas 7 Juozas Kralikauskas 5 Juozas Kėkštas 6 Juozas Tysliava 8 Juozas Šikšnelis 9 Juozas Žlabys-Žengė 8 Jurga Ivanauskaitė 26 Jurga Katkuvienė 2 Jurga Lūžaitė 2 Jurga Petronytė 2 Jurga Tumasonytė 7 Jurgis Baltrušaitis 6 Jurgis Gimberis 13 Jurgis Janavičius 1 Jurgis Jankus 10 Jurgis Kunčinas 44 Jurgis Mačiūnas 1 Jurgis Savickis 5 Jurgita Butkytė 7 Jurgita Jėrinaitė 1 Jurgita Ludavičienė 1 Jurgita Mikutytė 2 Justinas Bočiarovas 5 Jūratė Baranova 26 Jūratė Sprindytė 52 Karolis Baublys 23 Karolis Gerikas 1 Karolis Klimas 4 Kasparas Pocius 3 Kazimieras Barėnas 17 Kazys Almenas 6 Kazys Binkis 27 Kazys Boruta 43 Kazys Bradūnas 11 Kazys Jakubėnas 5 Kazys Jonušas 3 Kazys Puida 6 Kazys Saja 25 Kerry Shawn Keys 7 Kleopas Jurgelionis 8 Kornelijus Platelis 27 Kostas Ostrauskas 27 Kristina Sabaliauskaitė 9 Kristina Tamulevičiūtė 2 Kurt Vonnegut 12 Kęstutis Keblys 4 Kęstutis Nastopka 9 Kęstutis Navakas 53 Kęstutis Rastenis 3 Kęstutis Raškauskas 2 Laima Kreivytė 1 Laimantas Jonušys 39 Laimutė Adomavičienė 4 Laura Auksutytė 3 Laura Liubinavičiūtė 10 Laura Sintija Černiauskaitė 48 Laurynas Katkus 7 Laurynas Rimševičius 2 Lena Eltang 3 Leokadija Sušinskaitė 1 Leonardas Gutauskas 35 Leonard Cohen 1 Leonas Gudaitis 4 Leonas Lėtas 3 Leonas Miškinas 3 Leonas Peleckis-Kaktavičius 22 Leonas Skabeika 7 Leonas Švedas 5 Leonidas Donskis 5 Lev Rubinštein 3 Lidija Šimkutė 25 Lina Buividavičiūtė 1 Linas Jegelevičius 1 Linas Kanaras 1 Linas Kranauskas 5 Lina Spurgevičiūtė 1 Liudas Giraitis 2 Liudas Gustainis 8 Liudas Statkevičius 2 Liudvikas Jakimavičius 31 Liutauras Degėsys 9 Liutauras Leščinskas 2 Livija Mačaitytė 1 Liūnė Sutema 9 lona Bučinskytė 1 Loreta Jakonytė 14 Loreta Mačianskaitė 1 Lukas Devita 1 Lukas Miknevičius 11 Manfredas Žvirgždas 7 Mantas Areima 1 Mantas Gimžauskas-Šamanas 18 Manuel Rivas 2 Marcelijus Martinaitis 38 Margot Dijkgraaf 1 Marguerite Yourcenar 3 Marija Macijauskienė 8 Marijana Kijanovska 1 Marija Stankus-Saulaitė 11 Marijus Šidlauskas 10 Mari Poisson 18 Marius Burokas 57 Marius Ivaškevičius 7 Marius Katiliškis 12 Marius Macevičius 4 Marius Plečkaitis 5 Mariusz Cieślik 4 Markas Zingeris 3 Mark Boog 2 Marta Wyka 2 Martin Amis 2 Matt McGuire 1 Michael Augustin 4 Michael Katz Krefeld 2 Milda Kniežaitė 3 Mindaugas Jonas Urbonas 1 Mindaugas Kiaupas 1 Mindaugas Kvietkauskas 18 Mindaugas Nastaravičius 8 Mindaugas Peleckis 11 Mindaugas Valiukas 18 Mindaugas Švėgžda 3 Mirga Girniuvienė 1 Monika Kutkaitytė 13 Monika Šlančauskaitė 3 Motiejus Gustaitis 6 Mykolas Karčiauskas 8 Mykolas Sluckis 5 Narlan Martos Teixeira 1 Narlan Matos Teixeira 1 Nerijus Brazauskas 9 Nerijus Cibulskas 11 Nerijus Laurinavičius 3 Neringa Abrutytė 15 Neringa Klišienė 1 Neringa Mikalauskienė 18 Nicolas Born 2 Nida Gaidauskienė 14 Nida Matiukaitė 1 Nijolė Miliauskaitė 14 Nijolė Simona Pukinskaitė 2 Nijolė Storyk 1 Noam Chomsky 1 Ona Ališytė-Šulaitienė 2 Ona Mikailaitė 3 Onutė Bradūnienė 1 Onė Baliukonė 16 Orbita 4 Paul Celan 4 Paulina Žemgulytė 6 Paulius Norvila 10 Paulius Širvys 4 Pedro Lenz 4 Peter Bichsel 2 Petras Babickas 6 Petras Bražėnas 7 Petras Cvirka 8 Petras Dirgėla 16 Petras ir Povilas Dirgėlos 5 Petras Kubilevičius-Kubilius 2 Petras P. Gintalas 5 Petras Rakštikas 5 Petras Tarulis 14 Philip Roth 3 Povilas Šarmavičius 3 Pranas Morkūnas 4 Pranas Naujokaitis 2 Pranas Visvydas 14 Predrag Matvejević 2 Pulgis Andriušis 18 Raimondas Dambrauskas 1 Raimondas Jonutis 2 Ramunė Brundzaitė 7 Ramutė Dragenytė 34 Ramūnas Gerbutavičius 10 Ramūnas Jaras 17 Ramūnas Kasparavičius 26 Ramūnas Čičelis 11 Rasa Aškinytė 1 Rasa Drazdauskienė 2 Rasa Norvaišaitė 1 Rasa Petkevičienė 1 Regimantas Tamošaitis 86 Regina Varanavičiūtė 1 Renata Radavičiūtė 2 Renata Šerelytė 85 Richard Brautigan 9 Rima Juškūnė 1 Rimantas Kmita 32 Rimantas Černiauskas 11 Rimantas Šalna 1 Rima Pociūtė 6 Rimas Burokas 15 Rimas Užgiris 3 Rimas Vėžys 4 Rimvydas Stankevičius 31 Rimvydas Šilbajoris 32 Rita Kasparavičiūtė 1 Rita Tūtlytė 9 Ričardas Gavelis 19 Ričardas Šileika 21 Robertas Kundrotas 8 Roberto Bolano 3 Rolandas Mosėnas 2 Rolandas Rastauskas 22 Romas Daugirdas 33 Romualdas Granauskas 15 Romualdas Kisielius 1 Romualdas Rakauskas 1 Ryszard Kapuściński 3 Rūta Brokert 2 Salman Rushdie 2 Salomėja Nėris 9 Salys Šemerys 12 Samuel Beckett 29 Sandra Avižienytė 1 Sara Poisson 25 Sargis Atsargiai 1 Saulius Keturakis 1 Saulius Kubilius 2 Saulius Repečka 1 Saulius Rimkus 5 Saulius Tomas Kondrotas 10 Saulius Šaltenis 12 Saulė Pinkevičienė 4 Serhij Žadan 6 Sharan Newman 1 Sigitas Birgelis 13 Sigitas Geda 49 Sigitas Parulskis 31 Sigitas Poškus 7 Simona Talutytė 2 Simon Carmiggelt 8 Skaidrius Kandratavičius 11 Skirmantė Černiauskaitė 1 Slavoj Žižek 1 Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė 7 Sonata Paliulytė 9 Sondra Simanaitienė 5 Stan Barstow 2 Stanislava Nikolova-Čiurinskienė 2 Stanislovas Abromavičius 4 Stanisław Lem 4 Stasys Anglickis 3 Stasys Jonauskas 13 Stasys Santvaras 8 Stasys Stacevičius 16 Tadas Vidmantas 5 Tadas Žvirinskis 4 Tautvyda Marcinkevičiūtė 19 Tautvydas Nemčinskas 4 Teofilis Tilvytis 16 Thomas Bernhard 5 Thomas Pynchon 1 Titas Alga 4 Toma Gudelytė 2 Tomas Arūnas Rudokas 19 Tomas Kavaliauskas 11 Tomas Norkaitis 4 Tomas S. Butkus-Slombas 9 Tomas Staniulis 14 Tomas Taškauskas 8 Tomas Venclova 45 Tomas Čepaitis 1 Tomas Šinkariukas 18 Ulla Berkewicz 4 Vaidotas Daunys 5 Vainis Aleksa 2 Vaiva Grainytė 7 Vaiva Kuodytė 8 Vaiva Markevičiūtė 1 Vaiva Rykštaitė 1 Valdas Daškevičius 11 Valdas Gedgaudas 11 Valdas Papievis 13 Valdemaras Kukulas 41 Valentinas Sventickas 30 Vanda Zaborskaitė 5 Venancijus Ališas 4 Vidmantė Jasukaitytė 28 Viktoras Rudžianskas 10 Viktorija Daujotytė 114 Viktorija Jonkutė 2 Viktorija Skrupskelytė 11 Viktorija Vosyliūtė 4 Viktorija Šeina 9 Viktor Pelevin 2 Vilis Normanas 6 Vilius Dinstmanas 3 Viljama Sudikienė 1 Vilma Fiokla Kiurė 4 Vincas Mykolaitis-Putinas 19 Vincas Natkevičius 2 Vincas Ramonas 4 Violeta Tauragienė 1 Violeta Šoblinskaitė 22 Virginija Cibarauskė 1 Virginijus Malčius 11 Virginijus Savukynas 1 Vitalija Bogutaitė 7 Vitalija Pilipauskaitė 8 Vitas Areška 13 Vladas Braziūnas 51 Vladas Šimkus 10 Vladas Šlaitas 9 Vladimir Sorokin 4 Vygantas Šiukščius 5 Vytas Dekšnys 15 Vytautas Berenis 4 Vytautas Girdzijauskas 10 Vytautas Janavičius 7 Vytautas Kavolis 4 Vytautas Kirkutis 7 Vytautas Kubilius 63 Vytautas Martinkus 23 Vytautas Mačernis 6 Vytautas Montvila 6 Vytautas P. Bložė 32 Vytautas Rubavičius 37 Vytautas Sirijos Gira 5 Vytautas Skripka 8 Vytautas Stankus 10 Vytautas V. Landsbergis 11 Walter Benjamin 10 Werner Aspenström 2 Wolfgang Borchert 4 Woody Allen 6 Yoko Ono 1 Zigmas Gėlė 6 Šarūnas Monkevičius 1 Švelnus Jungas 1 Žilvinas Andriušis 26 Živilė Bilaišytė 10 Živilė Kavaliauskaitė 1 Žygimantas Kudirka-Mesijus 5 ХХХ Nežinomas rašytojas 1