Jos buvo išrankios: po ilgų ieškojimų apsistojo nuošalioje senamiesčio kavinukėje „Alsa“. Viduje keletas kvadratinių staliukų, žiogakojų krėslų ir vienintelis medinis – apskritas – stalelis prie lango. Jeigu šis būdavo užimtas, už plastikinių kerėplų ponios nesėsdavo. Į tuklumą linkusiam barmenui Vosyliui abi viešnios krito į akį. Pastebėjęs, kad jiedvi užsuka kas antrą trečiadienį, ant apskrito staliuko padėdavo lentelę „Rezervuota“. Ne dėl arbatpinigių: nuo tų moterų kavinėje pasklisdavo rožių, žydinčio sausmedžio ir migdolų kvapai. Abi elegantiškos, skoningai pasipuošusios. Viena šviesiais, išpurentais, o kita – nulupto juodalksnio spalvos, bangomis ant pečių krintančiais plaukais. Šviesioji – romi, stambėlesnio sudėjimo, kita – gražuolė, dailesnio veiduko, aukšta, liekna it nendrė. Baltaplaukė – blyškaus veido. Abi nenusakomo amžiaus. Jeigu Vosyliui tektų rinktis, nežinotų kurią. Aplink šmirinėjant jam pasisekė nugirsti vardus: Kornelija, o kita, smulkesnioji, išmintingo veido, plačiakaktė, aukštyn į dešinę suversta plaukų ševeliūra – Sandra. Ją Vosylius praminė Rude, o pilnesnio kūno – Šviese. Jis iš tolo gėrėdavosi jų santūriais judesiais – kaip grakščiai išsineria iš paltų ir skraisčių, drabužius pasveria ant krėslo atlošo arba pagarbiai kabina ant gembės. Prisėdusios ant žioginių krėslelių grakščiai užmeta koją ant kojos taip, kad kelius žaibiškai apdengtų lengvos sijonų ar suknelių klostės. Pastalės šešėlyje matyti tik tobulai nutekinti, žiburiuojantys aukštakulniai. Nerūko. Užsisakiusios po taurę „Marlot“ vyno ar „Sudano rožių“ arbatos su pyragėliu, prasėdi valandą, dvi. Kalbasi be perstojo, pašnabždomis. Kai kada jų veidai būna liūdni, – abi tyli ir žvelgia į gatvėje gelstančio kaštono lapus, o akyse sužiba ašaros. Jas nusišluosčiusios gėlėtom nosinaitėm, viena kitai paspaudžia rankas, nusišypso ir vėl ūturiuoja. O kitąsyk – linksmos, valiūkiškos, nerūpestingos kvatoklės, ilgais pirštais tiesiog žaidžia šakutėmis smaigstydamos „žuvų pirštelius“, švelniai apgaubusios delnais kiloja arbatos puodelius. „Jis tik mano šoferis! Šoferis!..“ – springdama iš juoko klega Šviesė.
       Barmenui smalsu išgirsti moterų paslaptis. Jis mėgina dažniau prieiti ir pasiteirauti, ar nenorėtų dar arbatos puodelio, o gal atnešt ko nors rimtesnio? Uždega žvakelę. Pasiūlo meniu. Jos atsisako. Pamaitina akvariume žuvytes. Vosyliui pasiseka nugirsti vieną kitą žodelį. Kai taurės vyno išsenka, Šviesė iš rankinuko išsitraukia mažutį it muilo plytelę mobilųjį telefoną ir surenka numerį. Po keliolikos minučių gatvelėje priešais kavinės langą sustoja japoniška „Toyota“. Abi damos pakyla ir, palikusios arbatpinigių, atsisveikina.
       Nerangus, tuktelėjęs barmenas Vosylius, kadaise šokęs kordebalete, nežinia kaip įsitaisęs „Alsoj“, dažnai ketina pulti prie paltų ir damas aprengti, bet nesuspėja.
       Kartą, kai kavinukė buvo pustuštė, jis išsmuko ant laiptelių parūkyti. Staiga suklūsta – girdi ponių kalbas. Mat stalelį nuo jo ausies skiria tik plona dekoratyvinė siena.
       – Tu šiandien geriau atrodai, – žavisi Šviesė. – Sumažėjo svoris?
       – Galiu pasidžiaugti: per vasarą – tris kilogramus, – džiūgauja Rudė.
       – Puiku! Viskas į gerą. Paklausei mano patarimo – nepagailėjai „babcių“.
       – Geriau neprimink. Toji „ciocėnienė“ – musė cėcė, o ne gydytoja. Ryklys. Ji mane nori pribaigti – dabar „chemą“ tvarko. O kaip laikosi tavo šoferis – nereikalauja skyrybų?
       – Pamėgintų! Niekaip negaliu susitaikyti su mintimi, kad aš… anksčiau negu uošvienė. Dvidešimt metų vyresnė. Po vestuvių nė karto neapsilankė. Pagimdžiau ir užauginau jai du anūkus, o lig šiol manęs nepripažįsta marčia! Aš tyčia gyvensiu – viską padarysiu, kad ji anksčiau…
       – Bijok Dievo, nuodėmę darai.
       – Nieko, paskutinį patepimą gavau… Anąkart įslenka į palatą jaunas kunigėlis, nedrąsutis, baugštus, maniau, dvasią pakels. Dvasnelė mikt mikt: ponia, žinokit, su tokia liga kartais ir nepasveikstama. Jeigu tektų atsidurti t e n ,  perduokite nuo manęs amžiną atilsį mamutei linkėjimus! Cha cha, aš gi jos nepažįstu, ten tų mamučių – milijonai! Sako, iš karto pamatysite – aš paprašysiu, kad pasitiktų.
       – Taip ir pasakė?
       – Davė išrišimą, palaimino, patepė, keliauk, sako, sesele, namo, namo… Nė velnio, aš – į kurortus. Lepinausi porą savaičių. Po taurę vyno, kas vakarą – į šokius. Romanas!
       – Romanas?! Rimtai? Padūkėlė… Po paskutinio patepimo?!
       – Na ir kas – romanas geriau už patepimą.
       – Gražus?
       – Pienės pūkas, burinėlis. Mano sūnus galėtų būti. Vakarais nyku. O ten – liuks salė, parketas blizga. Muzika iki išnaktų. Pasipustau, veido griovius užglaistau, žandus pasirausvinu, papurinu peruką ir – su klipatomis į „tancplac“. O ką – aš dar galiu! Deja, sienas ramsto tik pliktelėję pirdžiai. Šliaužioja kelios poros. Žiū, išnyra aukštas, tiesus, lieknas – angelas be sparnų, ir – tiesiai prie manęs. O, kaip mudu plukdėme valsus, argentinietišką tango. Pasaka. Technikos magistrantas prisvilo kaip žvynas. Nežinau, ką ir daryt – šokdina ir šokdina. Man kvapo pritrūksta. O jis net palydėti siūlosi. Ką gi, išeinam į parką. Pasliūkinėjam, pasėdinėjam ant suoliukų susiėmę už pirščiukų. Alma upokšnis. Liamūr! Aš jam pažeriu Aleksandriškio. Ištirpsta vaikas: į glėbį puola, papuko graibstosi… Oi ne, vyruti, pasodinau į vietą.
       „Jūs tokia… neregėta! Taip nuostabiai šokate – ansamblietė!“
       „Aš? Cha cha, balerina – Pliseckajos pusseserė.“
       Tiki viskuo.
       „Nuvesčiau į pasaulio kraštą. Aš palydėsiu jus.“
       „Nėra kur – čia pat namai. O miegam kambary po dvi.“
       „Gaila. Ateikite rytoj į kultūrkę. Aš pirmąkart – šitaip. Mačiau ne sykį praeinančią pro mūsų kontoros langą. Šitokia mergina ir vaikšto sau viena!“
       „Aš dvidešimt penkeri metai ne mergina, vaikeliuk. Laikas čiūčia liūlia! Atia!“
       „Kada pusryčiaujat? Už kurio stalo?“
       „Neskaičiavau. Baigiasi kelialapis.“
       „O Dieve! Pratęskite. Padėsiu. Žiemos sezonas – galima…“
       „Užteks. Labanakt, sūnaituk. Ačiū. Buvo smagu.“
       „Paskambinkit, duosiu kortelę. Aš čia – praktikoj. Tik dėl jūsų – į diskoteką.“
       „Man jau nieko nereikia.“
       „Bet man… reikia. Surasiu pasaulio krašte.“
       „Nerasite – išskrendu greit į mėnulį.“
       „Nejuokaukit.“
       „Labanakt.“
       – Jo akys išsipūtė, burnytė prasižiojo – papkį kišk, kad nepravirktų.
       – Ir viskas? Argi tai romanas? – nusivilia Sandra.
       – Susirado valgyklą. Įgriūva nešinas gėle, mėlynių krepšeliu. Įžūlus tipas. Nežinau, kur akis kišt. „Duok adresą – kitaip neišsiskirsim. Aš negaliu be jūsų.“ O varge, vaikeli, sakau, ar tu žinai, kiek man metų? Jis netiki. Tu gi vienmetis su mano dukra Ugne. „Jūs visos meluojate.“ Aš gi sergu nepagydoma liga. „Apsimetat – visos gražuolės taip dumia akis.“ Laimė, mano šoferis atvažiavo diena anksčiau…
       Tuo metu į kavinę atsliūkina nepelningi sėdėtojai – liaudies teatro artistas ir bepinigis lėtapėdis poeta. Jų tik ir trūko, širsta Vosylius. Iš anksto žinodamas jų meniu, pritvenkia alaus ir paruošia pakepintos duonos su česnaku. Vosylius eina prie akvariumo pamaitinti žuvyčių, gal išgirs moterų pokalbio tęsinį, deja:
       – …kokios spalvos suknelė geriausiai tiktų? O gal – kostiumėlis? – spigindama tamsiomis mėlynėmis į draugę teiraujasi Šviesė.
       – Hmmm, ilga suknia – nuobodoka, geriau kostiumėlis, tas – su apvadėliais, rimtesnės spalvos. Svarbu, kad būtų suderinta, estetiška ir rimta.
       – O jeigu bajoriškai, kaip Barbora Radvilaitė – bordo spalvos kepuraite su kutu, kokarda, žalsvu šaliu, skraiste ant pečių, daniškais bačiukais?
       – Ne, jokiu būdu. Tamsiai žydra arba kaštoninės spalvos suknia plačiomis klostėmis, balta apykaklaitė, ant kaklo jokių papuošalų, jokių kryželių ir – bekulniai.
       – Ne ne, bateliai – paskutinės mados, pabrėžiantys kelties išlinkimą.
       – Tavo reikalas.
       – Ir tavo. O kaip tu pageidautum?
       – Bateliai – be kulniukų. Tamsūs tonai: juodas ilgas sijonas, rubino ar melchioro spalvos žvyreliais nusėtas švarkutis, perregimas violetinis šalikėlis, rankose – Aušros Vartų paveiksliukas.
       – O lūpos? Kokia spalva tiktų? Violetinė ar gyvastinga – aviečių… Šypsotis ar atrodyti rimtai, o gal paniekinamai kelti nosį į padebesius?
       – Nesąmonė.
       – Vis tiek tu aprengsi. Maniškiai nusigąs, sutriks ir nežinos, ką daryti. Jie – minkštainiai. Aš būtinai paliksiu Ugnei tavo telefono numerį. Tik tavimi pasitikiu. O, jau atšliaužė mudviejų karieta!
       Ponios, mandagiai linktelėjusios Vosyliui, ant lėkštės pažėrusios gausių arbatpinigių, išskuba. Vosyliaus kūną nuo jų kalbų krečia šiurpas.

       Iš laukų ir girių, iš debesuoto dangaus į miesto gatveles ir skverus pro namų fasadus, tarpuvartes ir arkas smelkiasi ruduo. Veltui kiekvieną trečiadienį Vosylius ant medinio stalelio prie lango dėlioja lentelę „Rezervuota“ – ponių nė kvapo. Nuo kaštono ant grindinio nuplazda paskutiniai lapai. Prasiaučia žiema, nužydi kaštonas.
       Rudeniop gelstant lapams trečiadienio popietę tarpdury sušmėžuoja Sandra su aukštu barzdotu vyriškiu už parankės. Laimė, staliukas prie lango tuščias. „Čia mudvi sėdėdavom…“ – nugirsta Vosylius. Abu rimti ir susikrimtę. Vyriškis užsisako stipresnio gėrimo, salotų ir paprašo peleninės, o Sandra – to paties „Marlot“ vyno ir „Sudano rožių“ arbatos. Vosylius nesiryžta pasiteirauti: o kur Šviesė? Sandra atrodo labiau pablyškusi ir dar lieknesnė, bet tai jai tinka, dvasingas veidas įgijo Modiljani pieštų moterų stilių. Kol Vosylius paruošia užkandį ir gėrimus, jiedu spėja įsikalbėti. Sandra šneka apygarsiai, nes vyriškis akivaizdžiai apykurtis. Vosylius su padėklu rankose priartėjęs prie jų išgirsta:
       – …nekaltojo burinėlio būta – oho! Sanatorijoj iškniso adresą ir vėlų vakarą mieste į jos namus įgriuvo su rožių puokšte. „Ar čia gyvena Kornelija?“ – „Čia“, – tarpdury nustebusi pasitiko Ugnė. „Aš būtinai turiu su ja susitikti.“ O ji tuo metu – ligoninėj, ruošiama devintai operacijai. Įsivaizduoji, ryžosi kepenis pjaustyti, visi gūžčiojo pečiais – gal iš keršto pergyventi uošvę? Dukra, matyt, pasakė, kur mama. Jis išnaktom, net nepasibeldęs, įsiveržė į palatą septintam aukšte. O ji, ką tik nusipraususi, taisosi guolį. Visos grožybės nupustytos – pašėtra! Vyrukas, amo netekęs, su rožių kupeta vienutės tarpdury kažką mėmlioja. O ji kad suriks – oho, tik ji taip ir gali: „Dink iš mano akių, paršeli, su tuo darželiu, čiuožk namo!“ Rožių kupeta nukrito ant grindų linoleumo, o „paršelis“ – atatupstas atatupstas, vos neišgriovęs lašelinės, smuko į koridorių ieškoti lifto…
       – Gaila, pavėluotai gavome žinią.
       – Labai apmaudu ir liūdna. Netesėjau pažado – neaprengiau. Likimas… O tokį atsisveikinimo vakarą man surengė – atsimeni jos dovanas?..
       Kitų metų rudenį į „Alsą“ užsuko tas pats barzdotas aukštas vyras. Jis vilkėjo tamsia eilute ir lietpalčiu. Prisėdęs už apskrito medinio stalelio gėrė kavą su brendžiu, be perstojo rūkė delnu glostydamas greta stovintį tuščią krėslą, skausmingu žvilgsniu įsistebeilijęs į Sandros plaukų spalvą primenančius kaštono lapus už lango. Žiūrėjo įsitempęs, tarsi vildamasis, kad dar ateis vėluojantis brangus žmogus.

Absoliuta Andželika Lukaitė 4 Achille Campanile 4 Adolfas Juršėnas 1 Adolfas Mekas 1 Adomas Lastas 5 Agnė Biliūnaitė 9 Agnė Klimavičiūtė 1 Agnė Narušytė 1 Agnė Žagrakalytė 29 Aidas Jurašius 2 Aidas Marčėnas 45 Aistė Ptakauskaitė 9 Aivaras Veiknys 8 Albertas Zalatorius 3 Albert Camus 4 Albinas Bernotas 3 Albinas Žukauskas 3 Aldona Liobytė 1 Aldona Ruseckaitė 4 Aldona Veščiūnaitė 14 Aldous Huxley 15 Aleksandra Fomina 22 Alfas Pakėnas 6 Alfonsas Andriuškevičius 29 Alfonsas Bukontas 2 Alfonsas Gricius 2 Alfonsas Nyka-Niliūnas 22 Alfonsas Šimėnas 1 Alfredas Guščius 22 Algimantas Baltakis 27 Algimantas Julijonas Stankevičius 3 Algimantas Krinčius 9 Algimantas Lyva 11 Algimantas Mackus 12 Algimantas Mikuta 33 Algirdas Landsbergis 23 Algirdas Titus Antanaitis 3 Algirdas Verba 7 Algis Kalėda 1 Alis Balbierius 29 Allen Ginsberg 3 Almantas Samalavičius 2 Alma Riebždaitė 6 Almis Grybauskas 8 Alvydas Surblys 2 Alvydas Valenta 12 Alvydas Šlepikas 25 Andrej Chadanovič 5 Andrius Jakučiūnas 20 Andrius Jevsejevas 1 Andrius Konickis 1 Andrius Pulkauninkas 2 Andrius Sietynas 2 Andrzej Bursa 4 Andrzej Stasiuk 2 Andrė Eivaitė 1 Angelė Jasevičienė 10 Antanas A. Jonynas 28 Antanas Andrijauskas 1 Antanas Gailius 4 Antanas Gustaitis 6 Antanas Jasmantas 4 Antanas Jonynas 1 Antanas Kalanavičius 2 Antanas Masionis 3 Antanas Miškinis 2 Antanas Ramonas 8 Antanas Rimydis 10 Antanas Vaičiulaitis 9 Antanas Venclova 8 Antanas Šimkus 15 Antanas Škėma 9 Arkadij Averčenko 6 Arkadij Strugackij 2 Arnas Ališauskas 11 Arnas Dubra 1 Artūras Gelusevičius 5 Artūras Imbrasas 4 Artūras Tereškinas 7 Artūras Valionis 13 Arvydas Sabonis 1 Arūnas Spraunius 23 Arūnas Sverdiolas 1 Asta Plechavičiūtė 11 Audinga Tikuišienė 1 Audronė Barūnaitė Welleke 1 Audronė Urbonaitė 1 Audronė Žukauskaitė 2 Augustinas Raginis 11 Aurelija Mykolaitytė 1 Aurimas Lukoševičius 1 Auris Radzevičius-Radzius 2 Austėja Čepauskaitė 1 Austė Pečiūraitė 1 Aušra Kaziliūnaitė 24 Balys Auginas 4 Balys Sruoga 19 Belcampo 4 Benediktas Januševičius 39 Bernardas Brazdžionis 3 Birutė Jonuškaitė 28 Birutė Marcinkevičiūtė-Mar 2 Birutė Pūkelevičiūtė 19 Bogdan Chorążuk 2 Boris Strugackij 2 Brigita Speičytė 17 Bronius Radzevičius 8 Bronius Vaškelis 5 Castor&Pollux 74 Catherine Tice 1 Charles Baudelaire 5 Charles Bukowski 18 Charles Simic 6 Christoph Zürcher 4 Crying Girl 1 Dainius Dirgėla 5 Dainius Gintalas 21 Dainius Razauskas 5 Dainius Sobeckis 6 Daiva Ausėnaitė 2 Daiva Molytė-Lukauskienė 4 Daiva Čepauskaitė 13 Dalia Bielskytė 6 Dalia Jakaitė 7 Dalia Jazukevičiūtė 17 Dalia Kuizinienė 8 Dalia Satkauskytė 8 Dalia Striogaitė 11 Danguolė Sadūnaitė 9 Daniela Strigl 1 Danielius Mušinskas 47 Daniil Charms 10 Danutė Labanauskienė 1 Danutė Paulauskaitė 4 Darius Pocevičius 33 Darius Šimonis 9 Deimantė Daugintytė 1 Dino Buzzati 3 Dmytro Lazutkinas 2 Donaldas Apanavičius 2 Donaldas Kajokas 35 Donald Barthelme 4 Donata Mitaitė 25 Donatas Paulauskas 3 Donatas Petrošius 33 Dovilė Zelčiūtė 31 Dovilė Švilpienė 4 Edas Austworkas 4 Edita Nazaraitė 8 Edmondas Kelmickas 4 Edmundas Janušaitis 3 Edmundas Kazlauskas 1 Edmundas Steponaitis 6 Eduardas Cinzas 9 Eduardas Mieželaitis 6 Eduard Limonov 1 Edvardas Čiuldė 4 Egidijus Darulis 2 Eglė Bazaraitė 1 Eglė Juodvalkė 7 Eglė Sakalauskaitė 11 Elena Baliutytė 11 Elena Baltutytė 1 Elena Bukelienė 18 Elena Darbutaitė 1 Elena Karnauskaitė 6 Elena Mezginaitė 7 Elena Žukauskaitė 4 Elina Naujokaitienė 3 Elona Varnauskienė 1 Elvina Baužaitė 1 Elžbieta Banytė 16 Enrika Striogaitė 4 Erika Drungytė 20 Ernestas Noreika 8 Ernesto Che Guevara 5 Eugenija Vaitkevičiūtė 20 Eugenija Valienė 3 Eugenijus Ališanka 40 Evelina Bondar 2 Faustas Kirša 6 Fethullah Gülen 1 Gabriela Eleonora Mol-Basanavičienė 1 Gabrielė Klimaitė 16 Gabrielė Labanauskaitė 13 Gasparas Aleksa 28 Gediminas Cibulskis 1 Gediminas Kajėnas 16 Gediminas Pilaitis 2 Gediminas Pulokas 5 Genovaitė Bončkutė-Petronienė 1 George Orwell 6 Georges Bataille 2 Giedra Radvilavičiūtė 3 Giedrius Viliūnas 5 Giedrė Kazlauskaitė 44 Giedrė Šabasevičiūtė 1 Ginta Gaivenytė 3 Gintaras Beresnevičius 57 Gintaras Bleizgys 32 Gintaras Grajauskas 19 Gintaras Gutauskas 1 Gintaras Patackas 38 Gintaras Radvila 3 Gintarė Bernotienė 7 Gintarė Remeikytė 2 Gintautas Dabrišius 9 Gintautas Mažeikis 1 Ginta Čingaitė 5 Gitana Gugevičiūtė 3 Goda Volbikaitė 2 Gražina Cieškaitė 15 Gražvydas Kirvaitis 3 Grigorijus Kanovičius 8 Grigorij Čchartišvili 5 Guoda Azguridienė 1 Gytis Norvilas 24 Gytis Rimonis 2 Gábor Csordás 1 Hakim Bey 2 Hans Arp 5 Hans Carl Artmann 5 Henrikas Algis Čigriejus 19 Henrikas Nagys 15 Henrikas Radauskas 14 Henrikas Stukas 1 Henrykas Sienkiewiczius 1 Henry Miller 2 Herkus Kunčius 29 Hugo Ball 4 Hunter S. Thompson 3 Ieva Gudmonaitė 8 Ignas Kazakevičius 1 Ignas Narbutas 1 Ignas Šeinius 7 Ilse Aichinger 5 Ilzė Butkutė 4 Indrė Meškėnaitė 3 Indrė Valantinaitė 11 Ineza Juzefa Janonė 5 Ingmar Villqist 3 Ingrida Korsakaitė 2 Irena Bitinaitė 2 Irena Potašenko 4 Irena Slavinskaitė 2 Irvin D. Yalom 1 Irvine Welsh 2 Italo Calvino 6 Ivan Vyrypajev 3 J. G. Ballard 3 Jadvyga Bajarūnienė 1 Jan Brzechwa 2 Janina Žėkaitė 3 Janusz Anderman 6 Jaroslavas Melnikas 25 Jaunius Čemolonskas 4 Jeanette Winterson 4 Jehuda Amichaj 2 Jerzy Pilch 2 Jevgenij Zamiatin 3 Johanas Volfgangas fon Gėtė 1 Johan Borgen 3 Johannes Bobrowski 3 John Fante 9 John Lennon 1 Jolanta Malerytė 4 Jolanta Paulauskaitė 1 Jolanta Tumasaitė 1 Jolita Skablauskaitė 23 Jonas Aistis 1 Jonas Dovydėnas 1 Jonas Jackevičius 12 Jonas Kalinauskas 7 Jonas Lankutis 7 Jonas Mačiukevičius 8 Jonas Mekas 24 Jonas Mikelinskas 16 Jonas Papartis 1 Jonas Radžvilas 3 Jonas Strielkūnas 24 Jonas Thente 1 Jonas Vaiškūnas 2 Jonas Zdanys 8 Jonas Šimkus 8 Jorge Luis Borges 17 Josef Winkler 3 José Saramago 7 Jovita Jankauskienė 1 Juan Bonilla 2 Juan Rulfo 3 Judita Polovinkina 1 Judita Vaičiūnaitė 27 Julijonas Lindė-Dobilas 3 Julius Janonis 3 Julius Kaupas 12 Julius Keleras 29 Julius Žėkas 2 Juozapas Albinas Herbačiauskas 8 Juozas Aputis 39 Juozas Baltušis 7 Juozas Brazaitis 7 Juozas Erlickas 17 Juozas Glinskis 10 Juozas Grušas 7 Juozas Kralikauskas 5 Juozas Kėkštas 6 Juozas Tysliava 8 Juozas Šikšnelis 9 Juozas Žlabys-Žengė 8 Jurga Ivanauskaitė 26 Jurga Katkuvienė 2 Jurga Lūžaitė 2 Jurga Petronytė 2 Jurga Tumasonytė 7 Jurgis Baltrušaitis 6 Jurgis Gimberis 13 Jurgis Janavičius 1 Jurgis Jankus 10 Jurgis Kunčinas 44 Jurgis Mačiūnas 1 Jurgis Savickis 5 Jurgita Butkytė 7 Jurgita Jėrinaitė 1 Jurgita Ludavičienė 1 Jurgita Mikutytė 2 Justinas Bočiarovas 5 Jūratė Baranova 26 Jūratė Sprindytė 52 Karolis Baublys 23 Karolis Gerikas 1 Karolis Klimas 4 Kasparas Pocius 3 Kazimieras Barėnas 17 Kazys Almenas 6 Kazys Binkis 27 Kazys Boruta 43 Kazys Bradūnas 11 Kazys Jakubėnas 5 Kazys Jonušas 3 Kazys Puida 6 Kazys Saja 25 Kerry Shawn Keys 7 Kleopas Jurgelionis 8 Kornelijus Platelis 27 Kostas Ostrauskas 27 Kristina Sabaliauskaitė 9 Kristina Tamulevičiūtė 2 Kurt Vonnegut 12 Kęstutis Keblys 4 Kęstutis Nastopka 9 Kęstutis Navakas 53 Kęstutis Rastenis 3 Kęstutis Raškauskas 2 Laima Kreivytė 1 Laimantas Jonušys 39 Laimutė Adomavičienė 4 Laura Auksutytė 3 Laura Liubinavičiūtė 10 Laura Sintija Černiauskaitė 48 Laurynas Katkus 7 Laurynas Rimševičius 2 Lena Eltang 3 Leokadija Sušinskaitė 1 Leonardas Gutauskas 35 Leonard Cohen 1 Leonas Gudaitis 4 Leonas Lėtas 3 Leonas Miškinas 3 Leonas Peleckis-Kaktavičius 22 Leonas Skabeika 7 Leonas Švedas 5 Leonidas Donskis 5 Lev Rubinštein 3 Lidija Šimkutė 25 Lina Buividavičiūtė 1 Linas Jegelevičius 1 Linas Kanaras 1 Linas Kranauskas 5 Lina Spurgevičiūtė 1 Liudas Giraitis 2 Liudas Gustainis 8 Liudas Statkevičius 2 Liudvikas Jakimavičius 31 Liutauras Degėsys 9 Liutauras Leščinskas 2 Livija Mačaitytė 1 Liūnė Sutema 9 lona Bučinskytė 1 Loreta Jakonytė 14 Loreta Mačianskaitė 1 Lukas Devita 1 Lukas Miknevičius 11 Manfredas Žvirgždas 7 Mantas Areima 1 Mantas Gimžauskas-Šamanas 18 Manuel Rivas 2 Marcelijus Martinaitis 38 Margot Dijkgraaf 1 Marguerite Yourcenar 3 Marija Macijauskienė 8 Marijana Kijanovska 1 Marija Stankus-Saulaitė 11 Marijus Šidlauskas 10 Mari Poisson 18 Marius Burokas 57 Marius Ivaškevičius 7 Marius Katiliškis 12 Marius Macevičius 4 Marius Plečkaitis 5 Mariusz Cieślik 4 Markas Zingeris 3 Mark Boog 2 Marta Wyka 2 Martin Amis 2 Matt McGuire 1 Michael Augustin 4 Michael Katz Krefeld 2 Milda Kniežaitė 3 Mindaugas Jonas Urbonas 1 Mindaugas Kiaupas 1 Mindaugas Kvietkauskas 18 Mindaugas Nastaravičius 8 Mindaugas Peleckis 11 Mindaugas Valiukas 18 Mindaugas Švėgžda 3 Mirga Girniuvienė 1 Monika Kutkaitytė 13 Monika Šlančauskaitė 3 Motiejus Gustaitis 6 Mykolas Karčiauskas 8 Mykolas Sluckis 5 Narlan Martos Teixeira 1 Narlan Matos Teixeira 1 Nerijus Brazauskas 9 Nerijus Cibulskas 11 Nerijus Laurinavičius 3 Neringa Abrutytė 15 Neringa Klišienė 1 Neringa Mikalauskienė 18 Nicolas Born 2 Nida Gaidauskienė 14 Nida Matiukaitė 1 Nijolė Miliauskaitė 14 Nijolė Simona Pukinskaitė 2 Nijolė Storyk 1 Noam Chomsky 1 Ona Ališytė-Šulaitienė 2 Ona Mikailaitė 3 Onutė Bradūnienė 1 Onė Baliukonė 16 Orbita 4 Paul Celan 4 Paulina Žemgulytė 6 Paulius Norvila 10 Paulius Širvys 4 Pedro Lenz 4 Peter Bichsel 2 Petras Babickas 6 Petras Bražėnas 7 Petras Cvirka 8 Petras Dirgėla 16 Petras ir Povilas Dirgėlos 5 Petras Kubilevičius-Kubilius 2 Petras P. Gintalas 5 Petras Rakštikas 5 Petras Tarulis 14 Philip Roth 3 Povilas Šarmavičius 3 Pranas Morkūnas 4 Pranas Naujokaitis 2 Pranas Visvydas 14 Predrag Matvejević 2 Pulgis Andriušis 18 Raimondas Dambrauskas 1 Raimondas Jonutis 2 Ramunė Brundzaitė 7 Ramutė Dragenytė 34 Ramūnas Gerbutavičius 10 Ramūnas Jaras 17 Ramūnas Kasparavičius 26 Ramūnas Čičelis 11 Rasa Aškinytė 1 Rasa Drazdauskienė 2 Rasa Norvaišaitė 1 Rasa Petkevičienė 1 Regimantas Tamošaitis 86 Regina Varanavičiūtė 1 Renata Radavičiūtė 2 Renata Šerelytė 85 Richard Brautigan 9 Rima Juškūnė 1 Rimantas Kmita 32 Rimantas Černiauskas 11 Rimantas Šalna 1 Rima Pociūtė 6 Rimas Burokas 15 Rimas Užgiris 3 Rimas Vėžys 4 Rimvydas Stankevičius 31 Rimvydas Šilbajoris 32 Rita Kasparavičiūtė 1 Rita Tūtlytė 9 Ričardas Gavelis 19 Ričardas Šileika 21 Robertas Kundrotas 8 Roberto Bolano 3 Rolandas Mosėnas 2 Rolandas Rastauskas 22 Romas Daugirdas 33 Romualdas Granauskas 15 Romualdas Kisielius 1 Romualdas Rakauskas 1 Ryszard Kapuściński 3 Rūta Brokert 2 Salman Rushdie 2 Salomėja Nėris 9 Salys Šemerys 12 Samuel Beckett 29 Sandra Avižienytė 1 Sara Poisson 25 Sargis Atsargiai 1 Saulius Keturakis 1 Saulius Kubilius 2 Saulius Repečka 1 Saulius Rimkus 5 Saulius Tomas Kondrotas 10 Saulius Šaltenis 12 Saulė Pinkevičienė 4 Serhij Žadan 6 Sharan Newman 1 Sigitas Birgelis 13 Sigitas Geda 49 Sigitas Parulskis 31 Sigitas Poškus 7 Simona Talutytė 2 Simon Carmiggelt 8 Skaidrius Kandratavičius 11 Skirmantė Černiauskaitė 1 Slavoj Žižek 1 Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė 7 Sonata Paliulytė 9 Sondra Simanaitienė 5 Stan Barstow 2 Stanislava Nikolova-Čiurinskienė 2 Stanislovas Abromavičius 4 Stanisław Lem 4 Stasys Anglickis 3 Stasys Jonauskas 13 Stasys Santvaras 8 Stasys Stacevičius 16 Tadas Vidmantas 5 Tadas Žvirinskis 4 Tautvyda Marcinkevičiūtė 19 Tautvydas Nemčinskas 4 Teofilis Tilvytis 16 Thomas Bernhard 5 Thomas Pynchon 1 Titas Alga 4 Toma Gudelytė 2 Tomas Arūnas Rudokas 19 Tomas Kavaliauskas 11 Tomas Norkaitis 4 Tomas S. Butkus-Slombas 9 Tomas Staniulis 14 Tomas Taškauskas 8 Tomas Venclova 45 Tomas Čepaitis 1 Tomas Šinkariukas 18 Ulla Berkewicz 4 Vaidotas Daunys 5 Vainis Aleksa 2 Vaiva Grainytė 7 Vaiva Kuodytė 8 Vaiva Markevičiūtė 1 Vaiva Rykštaitė 1 Valdas Daškevičius 11 Valdas Gedgaudas 11 Valdas Papievis 13 Valdemaras Kukulas 41 Valentinas Sventickas 30 Vanda Zaborskaitė 5 Venancijus Ališas 4 Vidmantė Jasukaitytė 28 Viktoras Rudžianskas 10 Viktorija Daujotytė 114 Viktorija Jonkutė 2 Viktorija Skrupskelytė 11 Viktorija Vosyliūtė 4 Viktorija Šeina 9 Viktor Pelevin 2 Vilis Normanas 6 Vilius Dinstmanas 3 Viljama Sudikienė 1 Vilma Fiokla Kiurė 4 Vincas Mykolaitis-Putinas 19 Vincas Natkevičius 2 Vincas Ramonas 4 Violeta Tauragienė 1 Violeta Šoblinskaitė 22 Virginija Cibarauskė 1 Virginijus Malčius 11 Virginijus Savukynas 1 Vitalija Bogutaitė 7 Vitalija Pilipauskaitė 8 Vitas Areška 13 Vladas Braziūnas 51 Vladas Šimkus 10 Vladas Šlaitas 9 Vladimir Sorokin 4 Vygantas Šiukščius 5 Vytas Dekšnys 15 Vytautas Berenis 4 Vytautas Girdzijauskas 10 Vytautas Janavičius 7 Vytautas Kavolis 4 Vytautas Kirkutis 7 Vytautas Kubilius 63 Vytautas Martinkus 23 Vytautas Mačernis 6 Vytautas Montvila 6 Vytautas P. Bložė 32 Vytautas Rubavičius 37 Vytautas Sirijos Gira 5 Vytautas Skripka 8 Vytautas Stankus 10 Vytautas V. Landsbergis 11 Walter Benjamin 10 Werner Aspenström 2 Wolfgang Borchert 4 Woody Allen 6 Yoko Ono 1 Zigmas Gėlė 6 Šarūnas Monkevičius 1 Švelnus Jungas 1 Žilvinas Andriušis 26 Živilė Bilaišytė 10 Živilė Kavaliauskaitė 1 Žygimantas Kudirka-Mesijus 5 ХХХ Nežinomas rašytojas 1