Accessibility Tools

Rodyklė į P. Cvirkos tėviškęRodyklė į P. Cvirkos tėviškę       Šeštadienį, rugsėjo 19 d., prie kelio Kaunas–Jurbarkas ties posūkiu į Klangius atidengta ąžuolinė skulptūra-rodyklė. Vos už dviejų kilometrų nuo jos – lietuvių rašytojo P. Cvirkos tėviškė ir joje veikianti memorialinė sodyba-muziejus.

 

       Muziejus įkurtas 1953 m. Klangiuose yra išlikęs rašytojo gyvenamasis namas, klojimas ir svirnas. Sodyboje-muziejuje eksponuojami Cvirkų šeimos baldai, buities reikmenys, ūkio padargai. Čia veikia ir Veliuonos krašto etnografinė ekspozicija.

 

       Sodyboje-muziejuje atidengtas P. Cvirkos literatūros premijos (teikiamos nuo 1984 m. už geriausią per paskutiniuosius trejus metus išleistą novelių knygą kaimo tematika) laureatų stendas. Čia savaitgalį vyko renginiai, skirti lietuvių rašytojo P. Cvirkos 100-ųjų gimimo metinių minėjimo proga.

 

       P. Cvirka (1909 m. kovo 25 d. – 1947 m.) gimė Klangiuose. Jis mokėsi Kauno meno mokykloje, yra gyvenęs Paryžiuje. 1934 m. priimtas į Lietuvių rašytojų draugiją.

 

       Literatūrologai pabrėžia, kad P. Cvirka – vienas žymiausių XX amžiaus rašytojų. Jis autorius tokių kūrinių kaip „Frank Kruk“, „Žemė maitintoja“, „Meisteris ir sūnūs“ ir kt.

 

       lrt.lt

       2009-09-21