TEKSTAI.LT
<< Atgal

Darius Pocevičius

ONIRINIAI ŠUNYS

       Naminiai šunys kilę iš vilko, šakalo ir kitų plėšrūnų rūšių. Prijaukinti akmens amžiuje, XII-VII tūkstantmetyje prieš mūsų erą. Jie skiriasi dydžiu, kūno sudėjimu, spalva, plaukų danga, elgesiu. Turi labai gerą uoslę, išsivysčiusias smegenis, gerai mato ir girdi, todėl lengvai dresuojami, tinka įv. reikalams.
       Patelės lytiškai subręsta 7-8 mėn. amžiaus, patinai 10-12 mėn. Rujoja 2 kartus per metus po 20 d. Nėštumas 58-65 d. Vieną vadą sudaro 1-8 akli, kurti, bedančiai šuniukai. Jie pradeda girdėti 12-14, praregi 8-9, pieniniai dantys jiems prasikala 20-30 parą. Žindymo laikotarpis – apie 1,5 mėn. Gyvena 10-12 (kartais iki 17) metų.
       Šunys mėsėdžiai, bet ėda ir augalinį maistą. Laikomi voljeruose, palapinėse, būdose, namuose. Naminiai šunys skirstomi į 3 grupes: medžiokliniai, tarnybiniai (kartais dar išskiriami kaip atskira grupė sportiniai tarnybiniai), dekoratyviniai. Šunys serga pasiutlige, niežais, kerpančiąja dedervine, kirmėlinėmis ligomis (visomis tomis ligomis gali užsikrėsti ir žmogus).

(iš interneto)       

       Įprasta manyti, kad savo asmenį suvokia tik tie gyvi padarai, kurie atpažįsta save veidrodyje. Tik save suvokiantis gyvūnas gali jausti empatiją, simpatiją, priskirti savo ketinimus bei jausmus ir kitiems. Deja, šunys veidrodžio testo neišlaiko. Bent jau taip teigia Gordonas Gallupas iš Niujorko universiteto, pirmasis pritaikęs veidrodžio testą. Jo teigimu, šuo nesuvokia savęs kaip asmens, dėl to negali įsivaizduoti, kad jo patirtą skausmo pojūtį jaučia ir kitas.

(iš interneto)       

1
 
2 3 4
 
5 6 7
 
8 9 10
 
11

Į viršų

tekstai kuriami. jie niekada nebus sukurti
info@tekstai.lt